Urządzenia wielofunkcyjne

Poszukując drukarki do domu lub małego biura, warto wziąć pod uwagę urządzenia wielofunkcyjne. Pozwalają one korzystać z dodatkowych udogodnień, bez rezygnowania z prostoty obsługi. Ceny takich urządzeń w ostatnim czasie mocno spadły i zamiast kupować oddzielnie drukarkę, ksero i skaner, być może warto mieć wszystko w jednym.

Niski koszt zakupu oczywiście zwiastuje wysokie koszty eksploatacji. Tak jest również w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych, które nie są przystosowane do pracy w „ciężkich” warunkach dużego biura. Odnosi się to jednak głównie do tonerów z tuszem, który podobnie jak w tradycyjnej drukarce, trzeba stosunkowo często wymieniać. Problem ten nie dotyczy np. przydatnego w wielu sytuacjach skanera, będącego na wyposażeniu, a nie generującego kosztów.

Producenci urządzeń wielofunkcyjnych, będący jednocześnie sprzedawcami aparatów fotograficznych (Canon, HP), pozwalają dodatkowo połączyć te dwa sprzęty. Chodzi o wyposażenie drukarki w funkcję „photo” oraz slot kart pamięci. Dzięki temu możemy urządzić sobie w domu małe studio fotograficzne. Nawet nie używając komputera, urządzenie wielofunkcyjne wydrukuje nasze fotografie w wysokiej rozdzielczości. Potrzebny jest do tego specjalny papier i duże ilości tuszu, dlatego należy to traktować wyłącznie jako gadżet.

Ceny urządzeń wielofunkcyjnych są, rzecz jasna, wyższe niż samej drukarki. Jednak gdy dodamy do tego koszty zakupu dodatkowych sprzętów (skaner, kopiarka), taka „rozbudowana drukarka” staje się rozsądnym wyborem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Powered by WordPress